sex shop
CİNSEL YAŞAM İÇİN İLETİŞİM VE SEKS SHOP -
Kategoriler

CİNSEL YAŞAM İÇİN İLETİŞİM VE SEKS SHOP

CİNSEL YAŞAM İÇİN İLETİŞİM VE SEKS SHOP
Paylaş
 

CİNSEL YAŞAM İÇİN İLETİŞİM VE SEKS SHOP
Bilim insanları yıllar boyunca insanların basit nedenlerle cinsel ilişki yaşadığını düşündü: üremek, fiziksel haz ve cinsel gerilimi düşürmek. Yapılan araştırmalar cinsel ilişki için çok farklı motivasyon kaynakları olduğunu gösteriyor. Bunların arasında stresi azaltmak gibi günlük nedenlerin yanında Tanrı’ya yaklaşmak gibi manevi nedenler, eşin daha iyi hissetmesini sağlamak gibi fedakar ya da aldatan eşten aldatarak intikam almak gibi kinci nedenler de var. Terapistler daha fazla cinsel beraberlik kuran ve daha iyi bir cinsel hayatı olan çiftlerin daha mutlu ve daha istikrarlı olduğunu söylüyor.
Seks shop, birbiriyle iyi iletişim kurabilen çiftler için renkli bir dünya sunuyor. Çiftlerin fantezilerine hizmet ediyor. Seks shop müşterileri hakkında yapılan araştırmalarda müşterilerinin %70 nin erkek olduğu anlaşılmıştır. Oysa gerçek bu değildir. Kadınlar erkekleri seks shoplara gönderiyor.
Seks shop dükkanları ve esnafı pembe kelepçeler kadar pembe bir hayat sürdürmüyor. Seks shop esnafı, insanların önyargılarıyla boğuşur. O renkli şatafatlı görüntünün arka planında oldukça sıkıntılı bir hayat vardır. Seks shop esnafının aslında bir kasap yada bir manavdan farkı yoktur aslında. Geleneklerle , tabularla ve “değerlerle” örülmüş, Türk toplumunda bireyin hayatı. Böyle bir hayat içerisinde cinsel yaşamdan bahsetmek çok zor. Cinsellik kapalı kapılar ardında ve sadece üremek için gerçekleştirilen bir eylem gibi yansıtılır çocuklara. Böyle bir ortamda insanlar erotik shoplara öcü gibi bakıyor. Bugün Türkiye bu konuda Avrupanın 40 yıl gerisindedir. Boşanmaların, aldatmaların pek çoğu cinsellikte yaşanan sorunlardan ve bilinçsizlikten kaynaklanıyor. Gelenek, değerler ve tabularla; bunların yanında ekonomik sıkıntılarla yaşayan çiftler arasında cinsellik bir süre sonra bitiyor. İletişimin olmadığı birlikteliklerde de cinselliğin bir süre sonra bitmesi kaçınılmazdır.
Cinsel İlişkinin için gerekli motivasyonu sağlayan en önemli etken çiftler arasındaki iletişimdir. Çiftlerin birbirlerini iyi tanıyor olması, cinsel ilişkinin devamlılığını sağlayan motor görevindedir. Cinsellikle ilgili rahatça konuşabilmek sadece cinsel sorunları olan eşler için önemli değildir. Uyumlu bir cinsel hayatı olan çiftler de bu konuda rahatça konuşarak düzgün giden cinsel hayatlarını daha da iyileştirebilirler
İlerleyen yaşla birlikte kişilerin cinsel isteklerinin azalması ve cinselliğin seyrek yaşanması doğal bir süreçtir. Fakat bu süreçte dahi kişilerin cinsellikten keyif almaları, eşler arasında sağlıklı bir iletişim varsa mümkündür. Özellikle seyrekleşen cinsel yaşamla birlikte cinselliğe heyecan kazandırabilmek daha da önemlidir ve bunun için eşlerin fantezilerini de konuşabilmeleri gereklidir.

Tabii kişilerin cinsel konularda konuşabilmeleri ve sağlıklı bir iletişim kurmalarının ön koşulu; cinsellik dışındaki diğer konularda da etkili iletişim kurabilmeleri ve birçok konuda uyumlu hareket edebilmeleridir. Genel olarak paylaşımın eksik olduğu birlikteliklerde sağlıklı ve doyurucu bir cinsel hayatın olması da beklenemez.
Seks shop esnafı dolaylı olarak toplumun huzuruna, güvenliğine ve sağlığına hizmet eder.

Bu yazı 121 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak